Zaśpiewajmy razem

(5 głosów, średnia ocena 4.20 na 5)

11. listopada w szczególny sposób uczciliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.50 rozpoczął się bieg niepodległości dla uczniów szkoły podstawowej. Start znajdował się przy Remizie OSP w Sośniach, a sygnał rozpoczęcia biegu wydał Wójt Gminy Sośnie Pan Stanisław Budzik. Na mecie-czyli pod kościołem czekali na biegaczy kibice i organizatorzy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcy puchary.
O godzinie 17 w sali wiejskiej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi artyści przedstawiając urocze tańce, później uczniowie klas I-III wykonali wesołe piosenki o wymowie patriotycznej. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny, który przeniósł nas w czasy, kiedy to naszego kraju nie było na mapie Europy, był jednak w sercach Polaków, którzy walczyli w różny sposób o odzyskanie niepodległości - jedni z bronią inni z piórem w ręku.  Mimo iż przez 123 lata nasz kraj był pod zaborami, to nigdy nasi przodkowie nie zapomnieli, kim są i nie pozwolili, by zaborcy zniszczyli w nich polskość. To dzięki ich uporowi, odwadze i determinacji dziś możemy żyć w wolnej Polsce. Aktorom na scenie towarzyszył chór szkolny, dzięki któremu mogliśmy posłuchać pieśni patriotycznych.
Na zakończenie spotkania pojawiła się na scenie pod kierownictwem Pana Stanisława Szymanowskiego orkiestra dęta i zaprezentowała kilka żołnierskich piosenek, które wspólnie mogliśmy zaśpiewać dzięki przygotowanym wcześniej tekstom.
Po takiej uczcie dla duszy wszyscy uczestnicy spotkania mogli poczęstować się kawą i słodkościami, które przygotowało Sołectwo w Sośniach.Dyrekcja i Rada Pedagogiczna dziękują Radzie Sołeckiej wsi Sośnie,

Dyrektorowi i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury

i Gminnej Biblioteki Publicznej

za pomoc w organizacji  wieczoru  „Zaśpiewajmy razem”,

którego wspólnie przygotowaliśmy  dnia 11 listopada 2018r.,

aby razem  świętować 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
25 Stycznia 2020
Światowy Dzień Środków Masowego
Przekazu
Imieniny obchodzą
Miłosz, Miłowan, Miłowit, Paweł,
Tatiana, Tacjanna

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl