Orszak Trzech Króli i pomoc potrzebującym

(4 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)

W niedzielne popołudnie, 6 stycznia, grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli. Pochód wyruszył z placu przy parafii św. Barbary, a zakończył się przy kościele św. Marcina w Odolanowie, gdzie czekała w stajence Święta Rodzina. Orszak Trzech Króli oparty jest na biblijnym przekazie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Mędrcy, znani w naszej polskiej tradycji jako Trzej Królowie, przybywają po długiej podróży ze Wschodu do Betlejem, aby złożyć pokłon Dziecięciu, które urodziła Maryja.

Po odwiedzinach u Świętej Rodziny w stajence, przedstawiciele naszej szkoły udali się do Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie i przekazali dary dla samotnych matek i ich dzieci, które tam znalazły schronienie w trudnym dla siebie okresie. Wśród podarunków znalazły się, zebrane przez uczniów artykuły spożywcze i chemiczne, zabawki i odzież.

Zatem kolejne dzieło bezinteresownej pomocy za nami. Uczniowie chętnie i z wielkim sercem wzięli udział w świąteczno-noworocznej akcji szkolnego wolontariatu. W trakcie wizyty dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje placówka, jak pomaga mamom i ich dzieciom i jak ogromne są jej potrzeby. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc potrzebujących i planujemy także w przyszłości nie zapominać o tych, którym jest najtrudniej.

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom i ich rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia, za ofiarowane dary, a Pani Karolinie Topolan za bezinteresowną pomoc
w dowiezieniu ostatniej partii zebranych produktów.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl
Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
24 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 222 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl