21 marca

(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

21 marca w naszej szkole było kolorowo. Można było zobaczyć kukły marzanny, uśmiechy dzieci podczas żegnania zimy, a także różnorodne skarpetki na stopach uczniów.

Skarpetki nie do pary stały się symbolem tego szczególnego dnia. 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta została wybrana nie bez powodu. Nie tylko chodzi tu o wiosnę, ale również o symbolikę samej daty. Marzec to trzeci miesiąc w roku, a Zespół Downa to trisomia 21 chromosomu – stąd też dwudziesty pierwszy dzień tego miesiąca.

Orga­ni­za­c­je wspier­a­jące obchody Świa­towego Dnia Zespołu Dow­na zachę­ca­ją nas do założe­nia w tym dniu kolorowych skar­petek i obow­iązkowo nie do pary! Tym drob­nym gestem może­my okazać swo­ją sol­i­darność, chęć zin­te­growa­nia się z osoba­mi dotknię­ty­mi tri­somią chro­mo­so­mu 21. Kolorowe skar­pet­ki, podob­nie jak data obchodów, mają znacznie sym­bol­iczne. Co sym­bol­izu­ją? Różnorod­ność, odmi­en­ność, społeczne niedopa­sowanie – czyli wszys­tko to, z czym na co dzień muszą zma­gać się oso­by dotknięte zespołem Dow­na.

Zabawowy akcent – dwie różne skarpetki – dostarczył naszym uczniom nie tylko wiele radości, ale i poszerzył ich wiedzę.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
18 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 349 dni.
Zodiak: Koziorożec

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl