Poszukiwany… Ebenezer Scrooge! - bohater Opowieści wigilijnej.

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

24 lutego br. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa z języka polskiego, w której udział wzięli uczniowie klasy V. Zajęcia metodą dramy przeprowadził doradca metodyczny p. Hieronim Duczmal, a obserwatorami byli nauczyciele języka polskiego ze szkół naszej gminy. Temat zajęć związany był z lekturą, w  której można dostrzec takie wartości jak: prawda, dobro, piękno oraz szacunek dla człowieka. Uczniowie wspólnie sporządzili portret głównego bohatera książki, w którego rolę wcielił się prowadzący i w ten sposób mieli okazję porozmawiać z Ebenezerem  Scrooge’em.

Metodę dramy często wykorzystuje się na lekcjach języka polskiego, ponieważ świetnie wpływa na rozwój uczniów, przygotowuje do odgrywania ról społecznych w rzeczywistości, jak również pobudza aktywność  i rozwija wyobraźnię,Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Adam, Ada, Adamina, Celestyn, Celestyna,
Diogenes, Ireneusz, Katarzyna, Sykstus,
Świętobor, Wilhelm, Zachariasz

Do końca roku zostało 270 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl