Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo!

Czas zawieszenia zajęć został przedłużony do 10 kwietnia 2020 r.  MEN przygotowało poradnik na temat zdalnego nauczania, który w części jest dedykowany także Uczniom i Rodzicom. Dowiadujemy się z niego jak koordynować kształcenie na odległość, co należy do obowiązków dyrektorów i nauczycieli, jak realizować podstawę programową w warunkach domowych, jak zwiększyć efektywność zdalnej nauki, w jaki sposób zaplanować czas dziecka w domu oraz z jakich narzędzi i materiałów korzystać. (Poradnik znajduje się w załączniku).


Jednocześnie przypominamy, że każdy Rodzic może się skonsultować z nauczycielem za pośrednictwem  dziennika elektronicznego.  Jeśli pojawiają się problemy proszę także kontaktować się z dyrektorem i wicedyrektorem za pośrednictwem dziennika czy też telefonicznie.


Ponadto przypominamy, że jeśli ktoś nie ma komputera w domu, istnieje taka możliwość, by sprzęt wypożyczyć w szkole po uprzednim kontakcie telefonicznym rodzica z sekretariatem szkoły.


 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem możliwości osobistego kontaktu z pedagogiem szkolnym, informujemy o następujących możliwościach uzyskania konsultacji/wsparcia za pośrednictwem:


Rozumiemy, że zaistniała sytuacja może powodować obawy, zaniepokojenie, lęk lub zagubienie. Warto skoncentrować się na tym, aby zadbać o siebie i wspierać się nawzajem.

Dla zainteresowanych polecamy webinar pt. "Jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem"
dr Ewy Pragłowskiej

https://www.youtube.com/watch?v=srrPodn3aag


Na stronie szkoły, w zakładce PEDAGOG zamieszczane są Porady dla rodziców i uczniów.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
6 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty,
Norbert, Norberta, Paulina, Symeon,
Więcerad

Do końca roku zostało 209 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl