SETNA ROCZNICA URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

(16 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


18 maja mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 roku i trwał do 2 kwietnia 2005 roku. Był papieżem, ale przede wszystkim wrażliwym i mądrym Człowiekiem. Mimo swej niezwykłości, był jednocześnie wyjątkowo pogodny i radosny, kochał dzieci i młodzież, widział w nich przyszłość świata.


Z okazji tej szczególnej rocznicy, pomimo trwającej epidemii, uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne, aby uczcić pamięć o wielkim Papieżu Polaku.


Prace dzieci, ich rodzeństwa i rodziców, bo rysunki mogły być wykonywane wspólnie przez całą rodzinę, można nazwać naszym małym hołdem wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za jego życie, posługę papieską i opiekę nad nami. Jest to wyjście naprzeciw słowom papieża: „nie lękajcie się”, gdy podczas odosobnienia związanego z obecną sytuacją, wykorzystaliśmy okazję, aby być nie każdy osobno, ale wszyscy razem. Razem z całą rodziną, a w pewnym sensie z całą grupą rówieśników, jednocząc się we wspólnej pracy dla upamiętnienia naszego Wielkiego Rodaka.


Kalendarium szkolne


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE InterRisk


"Zatrzymać dzieje szkoły"Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
20 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Podręczniki szkolne 2019/2020

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl