(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

I miejsce wśród projektów Cyfrowej  Wielkopolski 2020Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sośniach uczestniczyli w roku szkolnym 2019 / 2020 w podprojekcie Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty. W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację z Biura projektu o tym,  że projekt uzyskał I miejsce. W skład grupy projektowej weszli:


- uczniowie klasy VII: Daria Adamczewska, Kacper Brzezicha, Wiktor Hudziński, Julia Michalska, Jakub Michalski, Paweł Nowak, Maria Płokarz,

- tegoroczni absolwenci: Adrian Drapiewski, Alicja Kluczbert, Marcel Koryciak, Magdalena Kozyra, Sebastian Rospęk, Sandra Szymanowska, Weronika Waśko, Dominik Wczesny.


Opiekunem zespołu była pani Halina Doktór.


Każdy uczestnik projektu otrzymał nagrodę; był to tablet Lenovo Yoga Smart.


Grupa projektowa liczyła 15 uczniów. Spotkania odbywają się 1x w tygodniu, w czwartki. Swoje działania projektowe uczestnicy rozpoczęli od poznawania pogody, jej składników. Prowadzili doświadczenia z wodą; obserwowali pogodę, prowadzili kalendarz. Uczestniczyli w wycieczce tematycznej do stacji meteorologicznej
i Hydropolis we Wrocławiu. Tam zaznajomili się z urządzeniami oraz uczestniczyli w doświadczeniach przyrodniczych. Redagowali opowiadania, tworząc e-książeczki. Dokonywali pomiarów przy użyciu stacji Nexus. Tematykę związaną z pogodą i jej składnikami podsumowali, tworząc wykresy w aplikacji Exell.


Ponadto realizowali drugi moduł: Hałas i jego wpływ na człowieka. Zajęcia odbywały się w formie konferencji online. Uczniowie zapoznawali się z tematyką, a także narzędziami do mierzenia hałasu. Wykonywali pomiary, stosując platformę Noise Planet, a także aplikację Noise Captur; opracowywali jego wyniki.


W ramach uczestnictwa szkoły w projekcie Cyfrowa Wielkopolsk@ 2020 pięć uczennic dołączyło do konkursu „Dek@meron 2020”, trzy z nich uzyskały wyróżnienia, a jedna zajęła III miejsce.

Wszelkie opracowania znajdują się na stronie: https://www.livebinders.com/b/2644663

Kalendarium szkolne


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE InterRisk


"Zatrzymać dzieje szkoły"Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
21 Stycznia 2021
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Podręczniki szkolne 2019/2020

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl