Dzień Pustej Klasy

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Ta globalna akcja, jak nazwa wskazuje, ma bardzo prosty cel: sprawić, aby tego dnia klasy opustoszały, a nauka
i zabawa odbywały się poza budynkiem szkoły, na świeżym powietrzu. Tak też było i w naszej szkole. Każda klasa celebrowała ten dzień w inny, ale atrakcyjny sposób.

Uczniowie klasy I odwiedzili gospodarstwo rolne pana Józefa Gąsiora, była to okazja do poznania tajników pracy rolnika oraz zadań sołtysa wsi.

Klasa II wraz z wychowawcą spędziła czas na wspólnej zabawie nieopodal szkoły. Kalambury, karaoke, gra w piłkę, tańce oraz wspólne poszukiwanie skarbu wypełniły po brzegi czas maluchom.

Uczniowie klas III udali się do ostrowskiego kina Helios na projekcję filmu Klub brzydkich dzieci. Zajadając popcorn, obejrzeli piękną, pełną akcji opowieść z głębokim przesłaniem.

Wychowawcy klas IV i V zabrali swoich podopiecznych na stanicę Biały Daniel oraz zorganizowali dla nich rozgrywki sportowe. Na koniec uczniowie degustowali smaczne, przygotowane przez uzdolnionych kulinarnie wychowawców, kiełbaski z grilla.

Uczniowie klasy VI spędzili dzień w niedalekim Kraszowie, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół
w Międzyborzu. Wspólne tańce, gra w piłkę oraz pieczenie kiełbasek nad ogniskiem były uwieńczeniem innowacji pedagogicznej: Dzieci listy piszą, w którą zaangażowane były obie zaprzyjaźnione klasy.

Uczniowie klasy VII również spędzili czas aktywnie. Było kreatywnie, sportowo i smacznie. Wspólne grillowanie to doskonały sposób czerpania radości ze wspólnego przebywania.

Klasa VIII wraz z wychowawczynią zorganizowała piknik w Mariaku. Oprócz zabaw, rozmów i grillowego poczęstunku, uczniowie udali się na spacer ścieżką przyrodniczą.

Konto RR
Szkoły Podstawowej:


63 8409 0001 0105 2878
2000 0002

Dyżury psychologa i pedagoga
Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  wd_iod@sosnie.pl

TUZ Ubezpieczenia

"Zatrzymać dzieje szkoły"

Dowozy dzieci 2022/2023Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
3 Października 2022
Imieniny obchodzą
Eustachy, Eustachiusz, Ewald, Gerard,
Gerarda, Gerhard, Heliodor, Józefa,
Kandyd, Sierosław, Teresa

Do końca roku zostało 90 dni.
Zodiak: Waga