„7 razy dziś” Lauren Oliver

(7 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Ostatnio przeczytałam genialną książkę pt. „7 razy dziś” Lauren Oliver, którą gorąco polecam.
Opowiada ona o licealistce Sam Kingston, która ma wszystko, o czym marzy każda siedemnastolatka: przystojnego chłopaka, świetne przyjaciółki i miano jednej z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. Robi co chce i kiedy chce. Zawsze wszystko uchodzi jej na sucho. Aż do czasu...
Sam wraca wraz z przyjaciółkami z imprezy. Dziewczyny ulegają wypadkowi. Gdy Sam się budzi, uświadamia sobie, że leży w swoim łóżku. Jest tylko jeden problem: znów jest piątek 12 lutego.
Sam dostaje szansę, aby przeżyć ten sam dzień siedem razy. W tym czasie zdaje sobie sprawę, że jej dotychczasowe życie nie było wcale takie idealne, na jakie wyglądało. Główna bohaterka przeradza się w kogoś lepszego, gdy zauważa, że w życiu chodzi o coś więcej niż markowe stroje i bycie popularną. Może się wydawać, że opisywanie tego samego dnia jest nudne, lecz to nieprawda. Poszczególne wydarzenia autorka opisuje w inny sposób, biorąc pod uwagę zmiany, które zachodzą w Sam.
Książka „7 razy dziś” pokazuje czytelnikowi to, co w życiu jest najważniejsze. Jej dramatyczna końcówka bardzo mnie wzruszyła. Książka ta skłania do refleksji nad własnym życiem. Po pierwszych stronach może się wydawać, że będzie to kolejna pusta historia młodzieżowa, lecz w miarę zagłębienia się w nią dostrzegamy jej przesłanie. „ 7 razy dziś” jest moją ulubiona książka, do której chętnie wracam myślami.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
27 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anastazja, Auksencjusz,
Gabriel, Gabriela, Honoryna, Leander,
Leonard, Sierosława

Do końca roku zostało 309 dni.
Zodiak: Ryba

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl