„Igrzyska Śmierci” Suzanne Collins

(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)


Akcja książki rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości w państwie Panem stworzonym na gruzach Stanów Zjednoczonych. Państwo jest podzielone na 12 dystryktów, które mają zaspokoić potrzeby Kapitolu – stolicy kraju. Dla rozrywki Kapitolu co roku od 74 lat są organizowane Głodowe Igrzyska. W dniu dożynek w każdym dystrykcie odbywa się losowanie jednej dziewczyny i jednego chłopca między 12 a 18 rokiem życia, którzy mają uczestniczyć w Głodowych Igrzyskach. Kiedy zawodnicy znajdą się na arenie, walczą o przetrwanie w grze, z której tylko jedna osoba może wyjść żywa.

Główną bohaterką książki jest Katniss Everdeen – szesnastolatka mieszkająca w najbiedniejszym i najbardziej dyskryminowanym dwunastym dystrykcie. Katniss każdego dnia musi dbać o to, aby jej mamie i młodszej siostrze Prim nie groził głód. Po ukończeniu 12 lat, uczestniczy w swoich pierwszych dożynkach, w których zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach. Katniss bez zastanowienia zgłasza się na ochotniczkę i tym samym zajmuje miejsce Prim w Igrzyskach.

Zapewne wiele osób słyszało o ,,Igrzyskach Śmierci”, czytało książkę lub oglądało film. Zawarte są tutaj poruszające momenty i oczywiście wątek miłosny. Gorąco polecam tę powieść wszystkim miłośnikom książek, mnie wciągnęła ona bez końca.Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Adam, Ada, Adamina, Celestyn, Celestyna,
Diogenes, Ireneusz, Katarzyna, Sykstus,
Świętobor, Wilhelm, Zachariasz

Do końca roku zostało 270 dni.
Zodiak: Baran

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl