Biblioteka
Noc w bibliotece

Noc z 26 na 27 kwietnia chętni uczniowie z klasy V spędzili w szkolnej bibliotece. Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 20.00. Dzieci pełne entuzjazmu stawiły się punktualnie w szkole z kocami, śpiworami, poduszkami oraz z dobrym

Więcej…

Konkurs Pięknego Czytania

20 lutego br. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III. Głównym celem  tego przedsięwzięcia było  rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, rozbudzanie wrażliwości na piękno

Więcej…

Szkolny Konkurs Recytatorski

4 lutego 2019 roku odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W bibliotece szkolnej miały miejsce przesłuchania uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII – VIII i gimnazjum.

Więcej…

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

"My uczniowie pierwszej klasy, tobie książko przyrzekamy..." - takimi słowami pierwszoklasiści rozpoczęli przyrzeczenie składane w czasie pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość ta wpisała się już na trwałe w szkolny kalendarz.

Więcej…

Gość w bibliotece szkolnej


W ramach przypadającego w październiku miesiąca bibliotek szkolnych, gościliśmy w  bibliotece Panią Kamilę Bąkowską  – absolwentkę naszej szkoły i  lektorkę języka hiszpańskiego, która przybliżyła uczniom kulturę Hiszpanii.

Więcej…

Święty Jan Paweł II


16 października br. obchodziliśmy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pragnąc uczcić to wydarzenie, w bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i działalności św. Jana Pawła II.

Więcej…

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece


29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To wydarzenie zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Szkolna książnica od kilu lat włącza się w tę akcję, propagując głośne czytanie

Więcej…

Biblioteka szkolna zaprasza!Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”słowami znanej polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej – biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do tej zabawy.

Czekamy na Was od poniedziałku do piątku. Zapewniamy fantastyczne przygody, niezapomniane przeżycia, wierną przyjaźń, poznanie świata i ludzi, rozwijanie zainteresowań, czyli setki ciekawych książek z różnych dziedzin wiedzy.

Biblioteka zaprasza także do odwiedzania czytelni, w której możecie wyszukiwać  potrzebne informacje, odrabiać zadania domowe, miło spędzić czas wolny. Na pożeraczy książek czeka Szkolny Klub Książki, a miłośnikom gier i słownych łamigłówek polecamy „Scrabble”. Można także sprawdzić swoje umiejętności w innych grach edukacyjnych, np. „Puzzle ortograficzne” i „Ortografia na wesoło”. Dla najmłodszych przygotowane są  gry planszowe ”Jaś i Małgosia” oraz „Piotruś Pan”.

Tym wszystkim działaniom w pracy bibliotekarza przyświeca maksyma Joachima Lelewela „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana.”


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSAAktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Września 2019
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl