Konkursy szkolne

Gminny Konkurs Recytatorski

(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)

2 lutego w Zespole Szkół w Granowcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli nasi uczniowie klas I – III i IV – VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. II miejsce w kategorii gimnazjum zajęła

Więcej…

Wykaz konkursów zaplanowanych do realizacji

w roku szkolnym 2017/2018


Klasy I – III Szkoły Podstawowej

Lp.

Temat konkursu

Osoba odpowiedzialna/

organizator konkursu

Termin realizacji

1.

Konkurs na najładniejszą dynię halloween’ową

Ilona Joks

Magdalena Pinkowska

X 2017r.

2.

„Najmilszy chłopiec” – konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

IX 2017r.

3.

XI Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

Magdalena Pinkowska

Ilona Joks

XI 2017r.

4.

„Mały artysta”– konkurs klasowy

Małgorzata Krzyżanowska

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

XI 2017r.

IV 2018r.

5.

Konkurs międzyklasowy „Na najciekawiej udekorowaną klasę na Boże Narodzenie lub najładniej udekorowane drzwi klasowe”

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

XII 2017r.

6.

Najładniejsze przebranie na bal karnawałowy – konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

II 2018r.

7.

„Najmilsza dziewczynka” – konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

III 2018r.

8.

„Nasza piosenka” – konkursy międzyklasowe

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

III 2018r.

9.

Wielkanocny konkurs na najciekawsze jajo wielkanocne

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

III - IV 2018r.

10.

„Najładniejszy zeszyt” – konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

V-VI

11.

„Mistrz logicznego myślenia”- konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

V-VI

12.

„Mistrz pięknego czytania”- konkurs klasowy

Danuta Dolata

Grażyna Szczepańska

Małgorzata Krzyżanowska

V-VI


Klasy IV – VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Lp.

Temat konkursu

Osoba odpowiedzialna/

organizator konkursu

Termin realizacji

1.

Konkurs plastyczny: „Moja okładka do ulubionej książki” (dla uczniów

klas I-VI)

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

IX 2017r.

 

2.

Konkurs „Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki”

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

IX 2017r.

 

3.

Konkurs na najładniejszą dynię halloween’ową

Ilona Joks

Magdalena Pinkowska

X 2017r.

4.

Konkurs na najciekawszą pracę wykonaną techniką origami.

Marika Jędrzejewska

SU

X 2017

5.

„Moja mała Ojczyzna”- konkurs dla klas IV-VI i VII-II gimnazjum

Dorota Cierpka

do uzgodnienia

6.

„Warto zobaczyć ….” – konkurs fotograficzny (zabytki w Gminie Sośnie)

Dorota Cierpka

X 2017r.

7.

Konkurs na najciekawsze przebranie Halloweenowe (na dyskotece szkolnej)

Marika Jędrzejewska

SU

IX 2017 r.

8.

Konkurs orograficzny dla klas IV -  VI „Mistrz ortografii”

Halina Czemiel

Renata Ziętek

Hanna Śniadek

Halina Doktór

X – XI 2017r.

9.

XI Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

Magdalena Pinkowska

Ilona Joks

XI 2017r.

10.

VI Międzyszkolny Konkurs Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej Piosenki Bożonarodzeniowej

Magdalena Pinkowska

Sylwia Kwiatkowska

Ilona Joks

XI 2017r.

11.

Konkurs Gier i Zabaw Matematycznych i Logicznych

Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Odolanowie

Barbara Galbierczyk

Andrzej Maciejewski

 

XII 2017r.

12.

Konkurs międzyklasowy na najciekawszą ozdobę bożonarodzeniową.

Marika Jędrzejewska

XII 2017r.

13.

Konkurs recytatorski dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum – etap szkolny

Magdalena Chmielecka

Renata Ziętek

 

I 2018r

14.

Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Wszystkich Fajnych

Marika Jędrzejewska

I 2018r.

15.

Etap gminny XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Halina Czemiel

Renata Ziętek

Hanna Śniadek

Halina Doktór

I 2018r.

16.

Konkurs „Mapa polityczna świata”

Konrad Zieleziński

I 2018r.

17.

„Młodzież zapobiega pożarom”.

Robert Hudziński

 

II –III 2018r.

18

Konkurs międzyklasowy „Jak dbamy o naszą klasę – klasa na medal”

Marika Jędrzejewska

SU

II 2018r.

19.

Etap Gminny XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów  i młodzieży ponadgimnazjalnej.

Zespół Szkół w Cieszynie

Gminny Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośniach

Robert Hudziński

 

III 2018r.

20.

„Mój ulubiony bohater literacki” – konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

III 2018r.

21.

„Przyłapani na czytaniu” – konkurs fotograficzny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

III 2018r.

22

„Mój zeszyt – moja wizytówka”

Marika Jędrzejewska

III 2018

23.

„Mistrz pięknego czytania” – konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

do uzgodnienia

24.

Konkurs na prezentację ciekawych prezentacji multimedialnych / filmów promujących czytelnictwo wśród dzieci       i młodzieży

Renata Ziętek

Magdalena Chmielecka

do uzgodnienia

25.

„Mistrz matematyki”. Konkurs o liczbie π.

Barbara Galbierczyk

Andrzej Maciejewski

Anna Wilczura

III 2018r.

26.

Etap Gminny XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zespół Szkół w Sośniach

Andrzej Kędziora

III 2018r.

27.

VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’ssing”

Odolanowski Dom Kultury

Izabela Kim

Ewelina Krakowska

IV 2018r.

28.

„Mieszkam na Ziemi, więc o nią dbam” – konkurs plastyczny, przedstawienie działań proekologicznych dowolną techniką.

Marika Jędrzejewska

SU

IV 2018 r.

29.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Szkoła Podstawowa

im. J. Pawła II

w Twardogórze

Ilona Joks

IV 2018r.

30.

Konkurs plastyczny popularyzujący kraje anglojęzyczne

Ilona Joks

IV 2018r.

31.

Zdrowy Styl Życia.

Magdalena Chmielecka

IV 2018r.

32.

Konkurs o Janie Pawle II.

Magdalena Chmielecka

IV 2018r.

 

33.

Konkurs „Mapa fizyczna świata”

Konrad Zieleziński

V 2018r.

34.

Konkurs ortograficzny „O Pióro Wójta” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Eliminacje szkolne.

Halina Czemiel

Renata Ziętek

Hanna Śniadek

Halina Doktór

 

V 2018r.

35.

Konkurs ortograficzny „O Pióro Wójta” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Zespół Szkół w Pawłowie

Halina Czemiel

Renata Ziętek

Hanna Śniadek

Halina Doktór

V 2018r.

36.

„Mam talent” – prezentacja talentów uczniów z okazji Dnia Dziecka

Marika Jędrzejewska

SU

VI 2018r.

37.

XII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zespół Szkół w Sośniach

Barbara Galbierczyk

Andrzej Maciejewski

 

V 2018r.

38.

Międzyszkolny Konkurs Przysłów i Idiomów Angielskich i Niemieckich

Gimnazjum w Wierzbnie Ilona Joks

Sylwia Kwiatkowska

V 2018r.

39.

VI Gminny Konkurs Krajoznawczy pod hasłem „ Gmina Sośnie moją małą ojczyzną”.

Zespół Szkół w Cieszynie

VI 2018r.


Sukcesy matematyków

(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

18 grudnia odbyła się XVII Edycja Konkursu Gier i Zabaw Matematycznych i Logicznych, zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Odolanowie. Zespół Szkół w Sośniach reprezentowało czterech najlepszych

Więcej…

MISTRZ ORTOGRAFII z Zespołu Szkół w Sośniach

(4 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

29 listopada br. w Domu Kultury w Odolanowie odbył się XVIII Rejonowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V – VII szkół podstawowych o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Celem konkursu jest: podnoszenie

Więcej…

Konkurs na najciekawszą latarnię z dyni rozstrzygnięty.

(9 głosów, średnia ocena 2.22 na 5)

Zgodnie z tradycją anglosaskiego święta Halloween, obchodzonego 31 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najciekawszą latarnię z dyni. Celem konkursu było przede wszystkim zapoznanie

Więcej…

Konkurs „Promujemy Dolinę Baryczy”

(17 głosów, średnia ocena 3.18 na 5)

Celem konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” była m.in. popularyzacja wiedzy oraz poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy.

Więcej…

XI Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”

(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Dnia 31maja br. w Zespole Szkół w Sośniach odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dofinansowany ze środków dotacji zadań publicznych Gminy Sośnie w 2017r. Celem konkursu było m. in.

Więcej…

Szkolny konkurs recytatorski „ Poezja księdza Jana Twardowskiego”

(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Pierwszego  czerwca minęła kolejna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego i z tej okazji   biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs recytatorski, którego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży twórczości

Więcej…

SUKCES SZÓSTOKLASISTY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

(6 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

26 maja br. w  Ogólnokształcącej  Szkole  Muzycznej  II stopnia  im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu odbyło  się uroczyste  wręczenie zaświadczeń i nagród laureatom  Wojewódzkiego Konkursu  Języka Angielskiego.

Więcej…

GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

(5 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Po raz pierwszy w tym roku odbył się w naszej gminie konkurs pięknego czytania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, najlepsi reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu

Więcej…

Więcej artykułów…







Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl