Noc w bibliotece

Noc z 26 na 27 kwietnia chętni uczniowie z klasy V spędzili w szkolnej bibliotece. Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 20.00. Dzieci pełne entuzjazmu stawiły się punktualnie w szkole z kocami, śpiworami, poduszkami oraz z dobrym humorem. Nocną przygodę rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych.

W pierwszej części odbyły się konkursy i zabawy literackie. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością literatury, ale także zacięciem detektywistycznym i talentem do rozwiązywania łamigłówek. Wszystkie działania sprawiły uczniom wiele radości. Po ogłoszeniu zwycięzców, wyczekiwaliśmy kuriera z dostawą pizzy. Po kolacji, ostatnim punktem programu przed nocnym odpoczynkiem była projekcja filmu ”Cudowny chłopak”. Scenariusz tego filmu powstał w oparciu o powieść R. J. Palacio opowiadającego o sile miłości i przyjaźni oraz o tym, że z natury jesteśmy dobrzy. Nawet jeśli błądzimy
i zachowujemy się źle, raniąc przy tym ludzi, to jest w nas potencjał zmiany na lepsze.

Nasze spotkanie miało przede wszystkim na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i pasji uczniów, promowanie czytelnictwa, a zwłaszcza wykazanie, jak fantastyczne można spędzić czas wolny z książką.

Okazją do organizacji tego typu wydarzenia był obchodzony kilka dni wcześniej, 23 kwietnia, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W sobotni poranek uczestnicy akcji z żalem opuszczali przyjazne progi szkoły, zapowiadając chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu imprezie.

Nad przebiegiem spotkania, bezpieczeństwem i dobrym nastrojem uczniów w trakcie całego przedsięwzięcia czuwały Dorota Cierpka i Magdalena Chmielecka.


Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
6 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Felicysym, Jakub, January, Sława,
Stefan, Sykstus, Wincenty

Do końca roku zostało 148 dni.
Zodiak: Lew

Podręczniki szkolne 2019/2020

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl