Potrafię napisać! - Ćwiczenia twórczego pisania

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Innowacja pedagogiczna z języka polskiego w klasie III a gimnazjum

   Na zajęciach języka polskiego w klasie III a gimnazjum wprowadziłam innowację, której celem było dobre przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, powtórzenie i utrwalenie wiedzy i umiejętności dotyczących krótkich i dłuższych form wypowiedzi pisemnych. Na zajęciach uczniowie tworzyli w ciekawy i efektywny sposób różnorodne formy wypowiedzi pisemnych. Prowadzone metody miały charakter interdyscyplinarny, związane były z filmem, malarstwem, radiem, telewizją, prasą, Internetem, fotografią, przewodnikiem turystycznym, itp.
Ewaluacja przebiegała w fazie realizacji innowacji pedagogicznej poprzez prezentowanie najciekawszych prac uczniowskich na forum klasy jak również po jej zakończeniu. Przeprowadziłam ankietę wśród uczniów oraz przeanalizowałam wyniki egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego.
Ankietowanych było 26 uczniów -100% biorących udział w innowacji. Dla 23 uczniów zajęcia były interesujące, dla wszystkich 26 uczniów czynności wykonywane na zajęciach były zrozumiałe. Lepiej uczniom pracowało się w grupie niż indywidualnie. Uczniowie w skali 1-6 między 4 a 6 ocenili organizację zajęć, czyli tematykę, materiały edukacyjne oraz formę przekazu. Uważają również, że taka forma zajęć jest dobrym źródłem uczenia się i utrwalania wiadomości i że poprzez udział w zajęciach są lepiej przygotowani do egzaminu.
Wyniki egzaminu: Uczniowie klasy III a z egzaminu z języka polskiego uzyskali 66,35% ( wyższy wynik niż powiat, województwo i okręg), w tym dwie uczennice z tej klasy najwyższy wynik w szkole i gminie, tj.91% i 89%.Uważam, że innowacja przyniosła zamierzone efekty!

Autorka innowacji : Hanna Śniadek
Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  w_dolata@wp.pl

UBEZPIECZENIE COMPENSA


"Zatrzymać dzieje szkoły"


Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
8 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar,
Wirginiusz

Do końca roku zostało 24 dni.
Zodiak: Strzelec

Kontakt

Zespół Szkół w Sośniach

ul. Wielkopolska 43

63-435 Sośnie

tel./fax 62 739 10 23

e-mail: zssosnie@sosnie.pl