Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Halloween w naszej szkole

W ostatni dzień października w wielu miejscach na świecie, szczególnie krajach anglosaskich, obchodzone jest Halloween. Święto ma swoje korzenie w zwyczajach starożytnych Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących.

Co roku, tuż przed zbliżającym się świętem Halloween, w naszej szkole prowadzone są na języku angielskim lekcje kulturowe, odbywają się konkursy, wystawy i inne okolicznościowe imprezy. W tym roku nie było inaczej.

Pumpkin Exhibition

Przede wszystkim, w okresie poprzedzającym Halloween,  na szkolnych korytarzach królują dynie. Tegoroczna wystawa rzeźb i latarni przerosła oczekiwania organizatorek, bowiem na ekspozycji zgromadzono około 100 eksponatów. Jak zwykle uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością i pomysłowością, a także, co dało się zauważyć, samodzielnością. Zaprezentowane prace wzbudzały spore zainteresowanie i podziw.

Halloween Party

W czwartkowy wieczór 27 października, uczniowie klas IV, bawili się na przyjęciu z okazji Halloween. Dzieci pieczołowicie przygotowały się do zabawy: założyły wspaniałe kostiumy, miały misternie wykonane makijaże. Podczas imprezy uczestniczyły w rozmaitych zabawach, quizach, konkursach i tańcach. Było wesoło i zabawnie.

Takie „lekcje” kultury krajów angielskiego obszaru językowego uczą bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominamy jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.