Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Spotkanie z dietetykiem

12 czerwca br. uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z panem Piotrem Kaźmierczakiem – dietetykiem, specjalistą ds. żywienia. Dietetyk przygotował ciekawy wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat zasad zdrowego odżywiania: „Dietetyczne fakty i mity”. Zwrócił też uwagę na znaczenie aktywności fizycznej w życiu każdego młodego człowieka. Na spotkaniu prowadzący przekazał wiele cennych informacji na temat najnowszych trendów żywieniowych, jak również chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem. Omówił najczęstsze przyczyny nadwagi i otyłości oraz sposoby zapobiegania im. Informacje przekazywał w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób aktywizując słuchaczy na różne sposoby – choćby przeprowadzając mini quiz na temat krążących w mediach różnych mitów na temat żywności i żywienia.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniu, w quizie zadając wiele dodatkowych pytań. Na zakończenie spotkania prowadzący zaprosił osoby potrzebujące indywidualnego wsparcia i pomocy w zakresie omawianych tematów, do swoich poradni – szczegóły pod adresem: https://kazmierczak.dobrydietetyk.pl

Składamy serdeczne podziękowania panu Piotrowi za poświęcony nam czas i za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.