Zespół Szkół w Sośniach

www.sosnie.com

Strona główna
Plan le​​k​c​ji
Podręczniki szkolne
Ogłoszenia
Sport
Biblioteka
Dokumenty szkoły
E-dziennik

Turniej BRD 2023r.

17 kwietnia br. w Zespole Szkół w Sośniach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także  popularyzowanie roweru jako środka transportu.

            W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe z Granowca, Cieszyna Pawłowa i Sośni w dwóch kategoriach wiekowych. Zmagania uczestników składały się z kilku konkurencji. Uczniowie otrzymali do rozwiązania dwa testy, dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz interpretowania „krzyżówek”. Następnie każdy z uczestników musiał zaliczyć tor sprawnościowy i miasteczko ruchu drogowego, a  ostatnią konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniała pani Joanna Sodolska.  

 

Klasyfikacja w kategorii klas 4-6:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Sośniach w składzie:

Iga Baszczok

Julia Piaskowska

Jan Pokrzywka

Jakub Nowak

 

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Pokrzywka ze Szkoły Podstawowej w Sośniach.

 

Klasyfikacja w kategorii klas 7-8:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Sośniach w składzie:

Artur Śniadek

Jan Girus

Wojciech Bojarczuk

 

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Girus.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszego miejsca i zwycięscy indywidualni otrzymali nagrody rzeczowe.

 

        Etap regionalny odbył się 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie wlkp., gdzie drużyna w składzie Jan Girus, Artur Śniadek oraz Wojtek Bojarczuk kilkoma punktami przegrała ze szkołą nr 11 w Ostrowie i zajęła 2 miejsce w powiecie. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Jan Pokrzywka (grupa I) i Jan Girus (grupa II) ze Szkoły Podstawowej w Sośniach.

 

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo wysokich wyników!!!

 

Koordynatorem konkursu i osobą odpowiedzialną za całkowite przygotowanie turnieju był Andrzej Kędziora.